Westfields Sports High School logo

Westfields Sports High School

Westfields Sports High School

First In Australia

Telephone02 9604 3333

Emailwestfields-h.school@det.nsw.edu.au

2015

National Representatives

Logan Campbell (Softball)

Jye Challenor  (Rugby League)

Mayez Elrich (Tennis)

William Graf (Hockey)

Blake Jackson (Softball)

Rebecca Johnson (Football)

Evangelos Patramanis (Football)

Lindsay Smith (Rugby League)

Stefano Utoikamanu (Rugby League)



National Champions

Football - Bill Turner Cup

Football - Bill Turner Trophy

Tennis Boys - SSA Nationals - Mayez Elrich Boys Singles

 

State Representatives

Claudia Barton  - NSWCHS (Netball)

Danielle Bishop - NSWCHS (Football)

Aaron Borich - NSWCHS & NSW All Schools (Basketball)

Jack Bray - NSWCHS (Cricket)

Daniela Brekic - NSWCHS (Football)

Jacob Bristowe - NSWCHS (Rugby)

Lorena Bugden - NSWCHS & NSW All Schools (Football)

Logan Campbell  - NSWCHS & NSW All Schools (Softball)

Jye Challenor - NSWCHS (Rugby League)

Jet Cheng - NSWCHS (Tennis)

Kyle Chisholm - NSWCHS (Cricket)

Luke Courtney - NSWCHS & NSW All Schools (Cricket)

Brandon Crosbie - NSWCHS (Cricket)

Sophia Di Giandomenico - NSWCHS (Football)

Gavin Dixon - NSWCHS & NSW All Schools (Baseball)

Michael Doolan - NSWCHS (Rugby League)

Amelia Dunlop - NSWCHS & NSW All Schools (Netball)

Mayez Elrich - NSWCHS & NSW All Schools (Tennis)

Lachlan Everett - NSWCHS (Football)

Lauren Featherstone - NSWCHS & NSW All Schools (Football)

Marko Filipovic - NSWCHS (Football)

Lisiate Finau - NSWCHS (Rugby)

Riley Gerstner - NSWCHS (Swimming)

Steven Gibson - NSWCHS (Rugby)

Alex Gollan - NSWCHS (Football)

Victoria Guzman - NSWCHS & NSW All Schools (Football)

William Graf - NSWCHS & NSW All Schools (Hockey)

Daniel Harrison  - NSWCHS & NSW All Schools (Softball)

Melanie Hokai  - NSWCHS (Netball)

Blake Jackson  - NSWCHS & NSW All Schools (Softball)

Rebecca Johnson - NSWCHS & NSW All Schools (Football)

Sione Katoa - NSWCHS (Rugby League)

Shane Kelleher - NSWCHS & NSW All Schools (Baseball)

Jarred Lysaught - NSWCHS (Cricket)

Jada Mathyssen - NSWCHS & NSW All Schools (Football)

Tyrrell Naleba - NSWCHS (Rugby)

Domenic Nascimben - NSWCHS & NSW All Schools (Football)

Calan Nichols - NSWCHS (Swimming)

Evangelos Patramanis - NSWCHS & NSW All Schools (Football)

Olivia Rowntree - NSWCHS (Netball)

Celan Rush - NSWCHS & NSW All Schools (Netball)

Binta Salawau - NSWCHS (Basketball)

Madeline Scullino - NSWCHS (Swimming)

Uellington Seve- NSWCHS (Rugby League)

Brendan Smith - NSWCHS (c) & NSW All Schools (Cricket)

Lindsay Smith - NSWCHS (Rugby League)

Baden Stewart - NSWCHS (Rugby)

Kristina Stojkovic - NSWCHS (Tennis)

Denzal Tonise - NSWCHS (Rugby League)

Terrence Toomata - NSWCHS (Rugby)

Stefano Utoikamanu - NSWCHS (Rugby League)

Ashley Valeni  - NSWCHS (Netball)

Chaise Vassallo - NSWCHS & NSW All Schools (Netball)

Asaeli Vuicakau - NSWCHS (Rugby League)

Maclane Walmsley - NSWCHS (Swimming)

Alexander Zarafetas - NSWCHS (Football)

 

State Champions

Athletics Boys - NSWCHS

Athletics Boys - NSWCHS - Dominic Darko 15 Years 100m & 200m

Athletics Boys - NSWCHS - Bailey Woodward 17 Years 110m Hurdles

Athletics Boys - NSWCHS - Boys 15 Years Relay (Dominic Darko, Yadin Ngeng, Dane Oostendorp, Thomas Tohi-Hiku)

Athletics Boys - NSW All Schools - Dominic Darko 15 Years 200m

Athletics Girls - NSWCHS

Athletics Girls - NSWCHS - Natalija Pavicevic 12 Years High Jump

Athletics Girls - NSWCHS - Sarah Ringrose 16 Years Hammer Throw

Athletics Girls - NSW All Schools - Natalija Pavicevic 12 Years Pole Vault

Athletics Overall - NSWCHS

Basketball Girls - NSWCHS Knockout

Basketball Girls - NSWCHS 15s Knockout

Cricket - NSWCHS State Knockout

Cricket - NSW All Schools Championships

Netball - NSWCHS Teachers Credit Union Shield

Netball - NSWCHS 15s Debra Hanson Shield

Rugby League - NSWCHS University Shield

Rugby League - NSW All Schools 15s & 16s

Tennis Boys - NSWCHS - Mayez Elrich Open Boys Singles

 

 

 

 

Related content